Millennium Bank
Oddalamy pozew o 45.000 zł

millennium bank

Millennium Bank składa pozew o zapłatę

Millennium Bank złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie I Wydział Cywilny pozew o zapłatę. Podstawę stanowiła rzekomo nie spłaca w terminie pożyczka. Podobnie do innych spraw roszczenie poprzedziło wezwanie do zapłaty oraz wypowiedzenie umowy pożyczki. W związku z tym nasz (przyszły) klient nie podjął jakichkolwiek działań i poddał się dalszemu przebiegowi wypadków. Ponieważ bank reprezentował profesjonalny pełnomocnik (radca prawny) sprawa już na wstępie nie wyglądała dobrze.

Sąd rejonowy wydaje wyrok zasądzający na rzecz Millennium Bank

Początkowo sytuacja naszego klienta wydawała się beznadziejna. Swoją sprawę powierzył nam dopiero po wydaniu przez sąd pierwszej instancji wyroku zasądzającego na rzecz Banku Millennium kwoty prawie 45.000 zł tytułem zwrotu pożyczki wraz z odsetkami oraz kosztami procesu. Dysponowaliśmy jedynie pozwem oraz nagraniem z rozprawy, które okazało się kluczowe. Nie mogliśmy już niestety zająć merytorycznego stanowiska w sprawie przed sądem rejonowym.

millennium bank wyrok zasądzający 45 000 zł
Millennium Bank – wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji (sąd rejonowy) zasądzający od pożyczkobiorcy 45.000 zł

Apelacja – skuteczny środek zaskarżenia

Po zapoznaniu się z przebiegiem posiedzenia doszliśmy do wniosku: bezspornie apelacja ma szanse powodzenia. O dziwo naszym rzeczywistym przeciwnikiem w tym sporze nie był bank, a sam sąd rejonowy. Ocena zebranego w sprawie materiału dowodowego daleka była od obiektywnej. Na szczęście sąd drugiej instancji w całości podzielił nasze argumenty. W rezultacie Bank Millennium musiał odejść z kwitkiem. Konkludując: kolejne powództwo oddalone w całości.

millennium bank wyrok oddalający powództwo w całości
Millennium Bank – wyrok wydany przez sąd drugiej instancji (sąd okręgowy) oddalający powództwo banku w całości – prawomocny

Chcesz skutecznie pozbyć się swojego długu? Napisz do nas:

Artykuł może pomóc innym? Podziel się z nimi:

Dodaj komentarz